RCP-1000-12-C
MEAN WELLMEAN WELL
RCP-1000-12-C Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: RCP-1000-12-C
Manufacturer/Brand: MEAN WELL
Product description AC/DC CONVERTER 12V 720W
Datasheets: RCP-1000-12-C.pdf
RoHs Status Lead free / RoHS Compliant
Stock Condition 373 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 373 pcs
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
  • Message
Specifications of RCP-1000-12-C
Part Number RCP-1000-12-C Manufacturer MEAN WELL
Description AC/DC CONVERTER 12V 720W Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 373 pcs Data sheet RCP-1000-12-C.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
RCP-1000-24-C
RCP-1000-24-C
Manufacturers: MEAN WELL
Description: AC/DC CONVERTER 24V 960W
In stock: 316 pcs
Download: RCP-1000-24-C.pdf
RFQ
RCP-1000-48
RCP-1000-48
Manufacturers: MEAN WELL
Description: AC/DC CONVERTER 48V 1008W
In stock: 377 pcs
Download: RCP-1000-48.pdf
RFQ
Description: AC/DC CONVERTER 12V 720W