3255712CD
Klein ToolsKlein Tools
3255712CD Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 3255712CD
Manufacturer/Brand: Klein Tools
Product description PLIERS ELECT BENT NOSE 4.75"
Datasheets:
RoHs Status Not applicable / Not applicable
Reference Price (In US Dollars)
12 pcs
  • Message
Specifications of 3255712CD
Part Number 3255712CD Manufacturer Klein Tools
Description PLIERS ELECT BENT NOSE 4.75" Lead Free Status / RoHS Status Not applicable / Not applicable
Quantity Available 4905 pcs Data sheet
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
32556
Manufacturers: Wiha
Description: SCREWDRIVER TORX T30 8.58"
In stock: 10642 pcs
Download: 32556.pdf
RFQ
3255A-100
3255A-100
Manufacturers: Agastat Relays / TE Connectivity
Description: PC BOARD ACCELEROMETER 0100G
In stock: 338 pcs
Download: 3255A-100.pdf
RFQ
32558
Manufacturers: Klein Tools
Description: BIT SET ASSORTED W/HANDLE 10 PC
Download: 32558.pdf
Manufacturers: Klein Tools
Description: INTERCHANGEABLE SCREWDRIVER BIT
Download:
Description: SENSOR PRESURE
3255TT
3255TT
Description: BROAD-HEAD BULL PIN WITH TETHER
Download: 3255TT.pdf
Description: 1-1/16'' BROAD-HEAD BULL PIN
Description: MODULE 30 BAR PRESSURE MINI SNSR
3255A-250
3255A-250
Manufacturers: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: ACCELEROMETER 250G ANALOG SMD
In stock: 530 pcs
Download: 3255A-250.pdf
Description: NUT SCREWDRIVR SET ASSRT W/HNDL
Description: SENSOR PRESURE
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year