IDC15S120C5X1SA1
International Rectifier (Infineon Technologies)International Rectifier (Infineon Technologies)
International Rectifier (Infineon Technologies)
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: IDC15S120C5X1SA1
Manufacturer/Brand: International Rectifier (Infineon Technologies)
Product description IC DIODE EMITTER CTLR WAFER
Datasheets:
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
  • Message
Specifications of IDC15S120C5X1SA1
Part Number IDC15S120C5X1SA1 Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description IC DIODE EMITTER CTLR WAFER Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 6037 pcs Data sheet
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
IDC24F
IDC24F
Manufacturers: Crydom Co.
Description: INPUT MODULE DC 68MA 24VDC
In stock: 6078 pcs
Download: IDC24F.pdf
RFQ
IDC10D120T6MX1SA1
IDC10D120T6MX1SA1
Manufacturers: International Rectifier (Infineon Technologies)
Description: DIODE GEN PURP 1.2KV 15A WAFER
Download: IDC10D120T6MX1SA1.pdf
RFQ
IDC08S60CEX1SA3
IDC08S60CEX1SA3
Description: DIODE SIC 600V 8A SAWN WAFER
Download: IDC08S60CEX1SA3.pdf
IDC15D
IDC15D
Manufacturers: Crydom
Description: DC INPUT MODULE 24V
Download: IDC15D.pdf
IDC08S60CEX7SA1
IDC08S60CEX7SA1
Description: DIODE GEN PURPOSE SAWN WAFER
Download: IDC08S60CEX7SA1.pdf
IDC15
IDC15
Manufacturers: Crydom
Download: IDC15.pdf
IDC24N
IDC24N
Description: DC INPUT MODULE 10-48V
Download: IDC24N.pdf
IDC24D
IDC24D
Download: IDC24D.pdf
IDC10S120C5X1SA1
IDC10S120C5X1SA1
Description: IC DIODE EMITTER CTLR WAFER
Download:
IDC24
IDC24
Download: IDC24.pdf
IDC20S120C5X1SA1
IDC20S120C5X1SA1
Download:
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year