338CKE035M
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
338CKE035M Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 338CKE035M
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL
Datasheets: 338CKE035M.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of 338CKE035M
Part Number 338CKE035M Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 47038 pcs Data sheet 338CKE035M.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
338CKH025M
338CKH025M
Manufacturers: Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 25V T/H
In stock: 69666 pcs
Download: 338CKH025M.pdf
RFQ
338CKE035MQW
338CKE035MQW
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL