PM1206STR
IXYS Integrated Circuits DivisionIXYS Integrated Circuits Division
PM1206STR Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: PM1206STR
Manufacturer/Brand: IXYS Integrated Circuits Division
Product description SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-600V
Datasheets: PM1206STR.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1000 pcs
  • Message
Specifications of PM1206STR
Part Number PM1206STR Manufacturer IXYS Integrated Circuits Division
Description SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-600V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 35945 pcs Data sheet PM1206STR.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
PM1210-120J-RC
PM1210-120J-RC
Manufacturers: Bourns, Inc.
Description: FIXED IND 12UH 125MA 2.5 OHM SMD
In stock: 550496 pcs
Download: PM1210-120J-RC.pdf
RFQ
PM1206
PM1206
Manufacturers: IXYS Integrated Circuits Division
Description: SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-600V