BZLN-LH15
Honeywell Sensing and Productivity SolutionsHoneywell Sensing and Productivity Solutions
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: BZLN-LH15
Manufacturer/Brand: Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Product description SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 125V
Datasheets: BZLN-LH15.pdf
  • Message
Specifications of BZLN-LH15
Part Number BZLN-LH15 Manufacturer Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Description SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 125V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 4349 pcs Data sheet BZLN-LH15.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
BZLN-LH5
BZLN-LH5
Manufacturers: Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 125V
In stock: 389 pcs
Download: BZLN-LH5.pdf
RFQ
BZLN-RH5
BZLN-RH5
In stock: 412 pcs
Download: BZLN-RH5.pdf
RFQ
BZLN-2-RH5
BZLN-2-RH5
In stock: 337 pcs
Download: BZLN-2-RH5.pdf
BZLN-LH3
BZLN-LH3
In stock: 515 pcs
Download: BZLN-LH3.pdf
BZLN-5-LH
BZLN-5-LH
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 125V
In stock: 350 pcs
Download: BZLN-5-LH.pdf
BZLN-RH
BZLN-RH
In stock: 413 pcs
Download: BZLN-RH.pdf
BZLN-210-RH
BZLN-210-RH
In stock: 216 pcs
Download: BZLN-210-RH.pdf
BZLN-LH
BZLN-LH
In stock: 474 pcs
Download: BZLN-LH.pdf
BZLN-5-RH
BZLN-5-RH
In stock: 336 pcs
Download: BZLN-5-RH.pdf
BZLN-200-LH
BZLN-200-LH
In stock: 415 pcs
Download: BZLN-200-LH.pdf
BZLN-RH3
BZLN-RH3
In stock: 379 pcs
Download: BZLN-RH3.pdf
BZLN-200-RH
BZLN-200-RH
In stock: 448 pcs
Download: BZLN-200-RH.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year