3540-10P-CV
HiroseHirose
3540-10P-CV Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 3540-10P-CV
Manufacturer/Brand: Hirose
Product description CONN PLUG 10 POS CABLE MOUNT
Datasheets: 3540-10P-CV.pdf
RoHs Status Contains lead / RoHS non-compliant
  • Message
Specifications of 3540-10P-CV
Part Number 3540-10P-CV Manufacturer Hirose
Description CONN PLUG 10 POS CABLE MOUNT Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Quantity Available 2704 pcs Data sheet 3540-10P-CV.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
Manufacturers: Coto Technology
Description: RELAY REED SPST 500MA 5V
In stock: 6561 pcs
Download: 3540-05-911.pdf
RFQ
3540-10P-CV1(50)
3540-10P-CV1(50)
Manufacturers: Hirose
Description: CONN PLUG 10POS
Download: 3540-10P-CV1(50).pdf
RFQ
3540-16P-CV(51)
3540-16P-CV(51)
Manufacturers: Hirose
Description: CONN PLUG CABLE MOUNT 16 POS
Download: 3540-16P-CV(51).pdf
3540 MC005
3540 MC005
Manufacturers: Alpha Wire
Description: CBL RIBN 10COND MULTI 100'
In stock: 452 pcs
Download: 3540 MC005.pdf
3540-16P-CV
3540-16P-CV
Download: 3540-16P-CV.pdf
3540-16P-CV(50)
3540-16P-CV(50)
Download: 3540-16P-CV(50).pdf
3540
Manufacturers: Keystone Electronics Corp.
Description: FUSE BLOCK CART 500V 15A CHASSIS
Download: 3540.pdf
3540-1
Manufacturers: Astro Tool Corp.
Description: POSITIONER STATIC MS
In stock: 655 pcs
3540-10P-CV(50)
3540-10P-CV(50)
Description: CONN PLUG 10 POS CABLE MOUNT
Download: 3540-10P-CV(50).pdf
Manufacturers: Coto Technology
Manufacturers: Adafruit
Description: SQUARE 60MM X 60MM SOLDERING SPO
Description: RELAY REED SPST 500MA 12V
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year