PF3000230
Hammond ManufacturingHammond Manufacturing
Hammond Manufacturing
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: PF3000230
Manufacturer/Brand: Hammond Manufacturing
Product description FAN CLIMATE CONTROL 230V 169CFM
Datasheets: PF3000230.pdf
RoHs Status Lead free / RoHS Compliant
Stock Condition 411 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 411 pcs
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
  • Message
Specifications of PF3000230
Part Number PF3000230 Manufacturer Hammond Manufacturing
Description FAN CLIMATE CONTROL 230V 169CFM Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 411 pcs Data sheet PF3000230.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
PF319W
PF319W
Manufacturers: 3M
Description: LW WS LCD PRIV COMP FLTR 19"
In stock: 623 pcs
Download: PF319W.pdf
RFQ
PF32000T12BK24
PF32000T12BK24
Manufacturers: Hammond Manufacturing
Description: FAN EXHAUST 24V 5W BLACK
In stock: 441 pcs
Download: PF32000T12BK24.pdf
RFQ
PF30.0W
PF30.0W
Manufacturers: 3M
Description: PRIVACY FILTER DESKTOP 30.0"
In stock: 415 pcs
Download: PF30.0W.pdf
PF32000T12BK
PF32000T12BK
Description: FAN EXHAUST 115V 20W BLACK
In stock: 572 pcs
Download: PF32000T12BK.pdf
PF3
PF3
Manufacturers: Apex Tool Group
Description: DISPLAY,HICKORY,CURVED/RIP CLAW
In stock: 597 pcs
Download:
PF32000T12LG230
PF32000T12LG230
Description: FAN EXHAUST 230V 48W LT GRAY
In stock: 574 pcs
Download: PF32000T12LG230.pdf
PF317W
PF317W
Description: LW WS LCD PRIV COMP FLTR 17"
In stock: 685 pcs
Download: PF317W.pdf
PF317
PF317
Description: LW LCD MONITOR PRIVACY FILTER
In stock: 625 pcs
Download: PF317.pdf
PF3000
PF3000
Description: FAN CLIMATE CONTROL 115V 169CFM
In stock: 2790 pcs
Download: PF3000.pdf
PF319
PF319
Description: LW LCD MON PRIVACY FILTER 19"
In stock: 552 pcs
Download: PF319.pdf
PF32000T12LG
PF32000T12LG
Description: FAN EXHAUST 115V 20W LT GRAY
In stock: 507 pcs
Download: PF32000T12LG.pdf
PF32000T12BK230
PF32000T12BK230
Description: FAN EXHAUST 230V 48W BLACK
In stock: 583 pcs
Download: PF32000T12BK230.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year