GBPC25005W
GeneSiC SemiconductorGeneSiC Semiconductor
GBPC25005W Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: GBPC25005W
Manufacturer/Brand: GeneSiC Semiconductor
Product description DIODE BRIDGE 50V 25A GBPC-W
Datasheets: GBPC25005W.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1000 pcs
  • Message
Specifications of GBPC25005W
Part Number GBPC25005W Manufacturer GeneSiC Semiconductor
Description DIODE BRIDGE 50V 25A GBPC-W Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 54239 pcs Data sheet GBPC25005W.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
GBPC25005M T0G
GBPC25005M T0G
Manufacturers: TSC (Taiwan Semiconductor)
Description: BRIDGE RECT 1P 50V 25A GBPC-M
In stock: 43685 pcs
Download: GBPC25005M T0G.pdf
RFQ
GBPC25005TA
GBPC25005TA
Manufacturers: Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Description: BRIDGE RECT 1PHASE 50V 25A GBPC
Download: GBPC25005TA.pdf
RFQ
GBPC25005W-G
GBPC25005W-G
Manufacturers: Comchip Technology
Description: RECTIFIER BRIDGE 25A 50V GBPC-W
Download: GBPC25005W-G.pdf
GBPC25005WTA
GBPC25005WTA
Description: BRIDGE RECT 1P 50V 25A GBPC-W
Download: GBPC25005WTA.pdf
GBPC25005W
GBPC25005W
Manufacturers: Diodes Incorporated
Description: RECT BRIDGE GPP 50V 25A GBPCW
Download: GBPC25005W.pdf
GBPC25005/1
GBPC25005/1
Manufacturers: Electro-Films (EFI) / Vishay
Description: RECTIFIER BRIDGE 25A 50V GBPC
Download:
GBPC25005T
GBPC25005T
Manufacturers: GeneSiC Semiconductor
Description: DIODE BRIDGE 50V 25A GBPC-T/W
Download: GBPC25005T.pdf
GBPC25005W-E4/51
GBPC25005W-E4/51
Description: DIODE 1PH 25A 50V GBPC-W
Download: GBPC25005W-E4/51.pdf
GBPC25005-G
GBPC25005-G
Download: GBPC25005-G.pdf
GBPC25005W T0G
GBPC25005W T0G
Download: GBPC25005W T0G.pdf
GBPC25005W
GBPC25005W
Manufacturers: AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Description: RECT BRIDGE GPP 25A 50V GBPC-W
Download: GBPC25005W.pdf
Description: RECT BRIDGE GPP 25A 100V GBPC
Download: GBPC2501.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year