WR404140A1001J4100
Electro-Films (EFI) / VishayElectro-Films (EFI) / Vishay
WR404140A1001J4100 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: WR404140A1001J4100
Manufacturer/Brand: Electro-Films (EFI) / Vishay
Product description RES 1K OHM 5% 2W AXIAL
Datasheets: WR404140A1001J4100.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1000 pcs
2000 pcs
  • Message
Specifications of WR404140A1001J4100
Part Number WR404140A1001J4100 Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES 1K OHM 5% 2W AXIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant