CRCW040275R0FKEDHP
Dale / VishayDale / Vishay
CRCW040275R0FKEDHP Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: CRCW040275R0FKEDHP
Manufacturer/Brand: Dale / Vishay
Product description RES SMD 75 OHM 1% 1/5W 0402
Datasheets: CRCW040275R0FKEDHP.pdf
  • Message
Specifications of CRCW040275R0FKEDHP
Part Number CRCW040275R0FKEDHP Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 75 OHM 1% 1/5W 0402 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 6456083 pcs Data sheet CRCW040275R0FKEDHP.pdf
Related Products
CRCW040275R0DKEDP
CRCW040275R0DKEDP
Manufacturers: Dale / Vishay
Description: RES SMD 75 OHM 0.5% 1/16W 0402
In stock: 2398588 pcs
Download: CRCW040275R0DKEDP.pdf
RFQ
CRCW040275K0JNTD
CRCW040275K0JNTD
Manufacturers: Dale / Vishay
Description: RES SMD 75K OHM 5% 1/16W 0402
Download: CRCW040275K0JNTD.pdf
RFQ
CRCW040275R0FKED
CRCW040275R0FKED
Description: RES SMD 75 OHM 1% 1/16W 0402