PF240A25R
CrydomCrydom
PF240A25R Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: PF240A25R
Manufacturer/Brand: Crydom
Product description SSR RELAY SPST-NO 25A 12-280V
Datasheets: 1.PF240A25R.pdf2.PF240A25R.pdf3.PF240A25R.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
50 pcs
100 pcs
  • Message
Specifications of PF240A25R
Part Number PF240A25R Manufacturer Crydom
Description SSR RELAY SPST-NO 25A 12-280V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 3252 pcs Data sheet 1.PF240A25R.pdf2.PF240A25R.pdf3.PF240A25R.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
PF240D25
PF240D25
Manufacturers: Crydom
Description: SSR RELAY SPST-NO 25A 12-280V
In stock: 3413 pcs
Download: PF240D25.pdf
RFQ
PF2407 NA005
PF2407 NA005
Manufacturers: Alpha Wire
Description: SLEEVING 0.144" ID FBRGLASS 100'
Download: PF2407 NA005.pdf
RFQ
Manufacturers: Alpha Wire
Description: SLEEVING 0.114" ID FBRGLASS 100'
Download: PF2409 NA005.pdf
PF240A25
PF240A25
Manufacturers: Crydom