LSE240D12R
CrydomCrydom
LSE240D12R Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: LSE240D12R
Manufacturer/Brand: Crydom
Product description SSR RELAY SPST-NO 12A 24-280V
Datasheets: 1.LSE240D12R.pdf2.LSE240D12R.pdf3.LSE240D12R.pdf
Reference Price (In US Dollars)
20 pcs
  • Message
Specifications of LSE240D12R
Part Number LSE240D12R Manufacturer Crydom
Description SSR RELAY SPST-NO 12A 24-280V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 3579 pcs Data sheet 1.LSE240D12R.pdf2.LSE240D12R.pdf3.LSE240D12R.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
LSE2B
LSE2B
Manufacturers: Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Description: SWITCH SNAP ACTION DPDT 10A 120V
In stock: 419 pcs
Download: LSE2B.pdf
RFQ
LSE1E
LSE1E
Description: SWITCH SNAP ACT SPDT 50MA 250V
In stock: 580 pcs
Download: LSE1E.pdf
RFQ
LSE4L
LSE4L
In stock: 481 pcs
Download: LSE4L.pdf
LSE1ADD
LSE1ADD
Description: LEVER FOR ROTARY SWITCH
In stock: 366 pcs
Download: LSE1ADD.pdf
LSE1A3
LSE1A3
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 120V
In stock: 594 pcs
Download: LSE1A3.pdf
LSE5A
LSE5A
In stock: 525 pcs
Download: LSE5A.pdf
LSE1A4
LSE1A4
In stock: 645 pcs
Download: LSE1A4.pdf
LSE240D12
LSE240D12
Manufacturers: Crydom
Description: SSR RELAY SPST-NO 12A 24-280V
In stock: 3921 pcs
Download: LSE240D12.pdf
LSE1A5
LSE1A5
Download: LSE1A5.pdf
LSE3K
LSE3K
In stock: 503 pcs
Download: LSE3K.pdf
LSE240D8R
LSE240D8R
Manufacturers: Crydom
Description: SSR RELAY SPST-NO 8A 24-280V
Download: LSE240D8R.pdf
LSE240D8
LSE240D8
Download: LSE240D8.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year