LR600240D40R
CrydomCrydom
LR600240D40R Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: LR600240D40R
Manufacturer/Brand: Crydom
Product description SSR RELAY SPST-NO 40A 24-280V
Datasheets: 1.LR600240D40R.pdf2.LR600240D40R.pdf3.LR600240D40R.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
50 pcs
100 pcs
  • Message
Specifications of LR600240D40R
Part Number LR600240D40R Manufacturer Crydom
Description SSR RELAY SPST-NO 40A 24-280V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 2044 pcs Data sheet 1.LR600240D40R.pdf2.LR600240D40R.pdf3.LR600240D40R.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
LR600302PR
LR600302PR
Manufacturers: Hamlin / Littelfuse
Description: FUSE HLDR CART 600V 30A CHASSIS
In stock: 3694 pcs
Download: LR600302PR.pdf
RFQ
LR600240D40RH
LR600240D40RH
Manufacturers: Crydom
Description: SSR RELAY SPST-NO 40A 24-280V