HS103-3DC60D100
CrydomCrydom
Crydom
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: HS103-3DC60D100
Manufacturer/Brand: Crydom
Product description SSR/HS ASSY
Datasheets:
RoHs Status Lead free / RoHS Compliant
Stock Condition 205 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 205 pcs
Reference Price (In US Dollars)
10 pcs
  • Message
Specifications of HS103-3DC60D100
Part Number HS103-3DC60D100 Manufacturer Crydom
Description SSR/HS ASSY Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 205 pcs Data sheet
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
HS103DR-CD4850W1U
HS103DR-CD4850W1U
Manufacturers: Crydom
Description: SSR/HS ASSY
In stock: 4867 pcs
Download:
RFQ
HS100 R56 J
HS100 R56 J
Manufacturers: Ohmite
Description: RES CHAS MNT 0.56 OHM 5% 100W
In stock: 9114 pcs
Download: HS100 R56 J.pdf
RFQ
HS100 R82 J
HS100 R82 J
Manufacturers: Ohmite
Description: RES CHAS MNT 0.82 OHM 5% 100W