HAC24A150H
CrydomCrydom
HAC24A150H Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: HAC24A150H
Manufacturer/Brand: Crydom
Product description RELAY SSR CONTACTOR AC 150A 270V
Datasheets: HAC24A150H.pdf
RoHs Status Lead free / RoHS Compliant
Stock Condition 585 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 585 pcs
Reference Price (In US Dollars)
5 pcs
  • Message
Specifications of HAC24A150H
Part Number HAC24A150H Manufacturer Crydom
Description RELAY SSR CONTACTOR AC 150A 270V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 585 pcs Data sheet HAC24A150H.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
HAC0251S4-000U-999
HAC0251S4-000U-999
Manufacturers: Sunon
Description: FAN AXIAL 120X25MM 12VDC WIRE
In stock: 15142 pcs
Download: HAC0251S4-000U-999.pdf
RFQ
HAC24A150
HAC24A150
Manufacturers: Crydom
Description: SOLID STATE RELAY 240 V
In stock: 617 pcs
Download: HAC24A150.pdf
RFQ
HAC100-S
HAC100-S
Manufacturers: LEM USA, Inc.
Description: SENSOR CURRENT HALL 100A AC/DC
In stock: 873 pcs
Download: HAC100-S.pdf
HAC24B150-10
HAC24B150-10
Manufacturers: Crydom
In stock: 547 pcs
Download: HAC24B150-10.pdf
HAC24A150H-10
HAC24A150H-10