EL100D10-05
CrydomCrydom
EL100D10-05 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: EL100D10-05
Manufacturer/Brand: Crydom
Product description SSR RELAY SPST-NO 10A 3-100V
Datasheets: 1.EL100D10-05.pdf2.EL100D10-05.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
50 pcs
100 pcs
  • Message
Specifications of EL100D10-05
Part Number EL100D10-05 Manufacturer Crydom
Description SSR RELAY SPST-NO 10A 3-100V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 2529 pcs Data sheet 1.EL100D10-05.pdf2.EL100D10-05.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
EL1010(TA)-VG
EL1010(TA)-VG
Manufacturers: Everlight Electronics
Description: OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SOP
In stock: 454255 pcs
Download: EL1010(TA)-VG.pdf
RFQ
EL1010(TB)
EL1010(TB)
Download: EL1010(TB).pdf
RFQ
EL100D5-24
EL100D5-24
Manufacturers: Crydom
Description: SSR RELAY SPST-NO 5A 3-100V
Download: EL100D5-24.pdf
EL100D10-24N
EL100D10-24N
Manufacturers: Crydom
Description: SSR RELAY SPST-NO 10A 3-100V
Download: EL100D10-24N.pdf
EL1010(TA)-G
EL1010(TA)-G
Download: EL1010(TA)-G.pdf
EL100D5-12
EL100D5-12
Download: EL100D5-12.pdf
EL100D10-24
EL100D10-24
Download: EL100D10-24.pdf
EL1010(TB)-V
EL1010(TB)-V
Download: EL1010(TB)-V.pdf
EL100D5-05
EL100D5-05
Download: EL100D5-05.pdf
Download: EL100D10-12.pdf
EL100D10-05N
EL100D10-05N
Download: EL100D10-05N.pdf
Download: EL100D10-12N.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year