DR4560A45
CrydomCrydom
DR4560A45 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: DR4560A45
Manufacturer/Brand: Crydom
Product description SSR RELAY SPST-NO 45A 48-600V
Datasheets: 1.DR4560A45.pdf2.DR4560A45.pdf3.DR4560A45.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
50 pcs
100 pcs
  • Message
Specifications of DR4560A45
Part Number DR4560A45 Manufacturer Crydom
Description SSR RELAY SPST-NO 45A 48-600V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 1026 pcs Data sheet 1.DR4560A45.pdf2.DR4560A45.pdf3.DR4560A45.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
DR4001
DR4001
Manufacturers: Murata Electronics
Description: XMITTER MOD 868.35MHZ RFM TX6001
In stock: 1402 pcs
Download: DR4001.pdf
RFQ
DR400A
DR400A
Manufacturers: Orion Fans
Description: INLET RING 400MM FOR OAB400
Download: DR400A.pdf
RFQ
DR4560A45R
DR4560A45R
Manufacturers: Crydom
Description: SSR RELAY SPST-NO 45A 48-600V
In stock: 858 pcs
Download: DR4560A45R.pdf
DR4560A45RJ
DR4560A45RJ
Manufacturers: Crydom
In stock: 932 pcs
Download: DR4560A45RJ.pdf
Description: SSR RELAY SPST-NO 26A 48-660V
Download: DR454121.3.pdf
Description: SSR RELAY SPST-NO 16A 48-660V
DR4560A45RP
DR4560A45RP
In stock: 923 pcs
Download: DR4560A45RP.pdf
DR4560A45P
DR4560A45P
Download: DR4560A45P.pdf
DR4560A45PJ
DR4560A45PJ
Download: DR4560A45PJ.pdf
DR4560A45J
DR4560A45J
In stock: 976 pcs
Download: DR4560A45J.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year