DR2260A30UR
CrydomCrydom
DR2260A30UR Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: DR2260A30UR
Manufacturer/Brand: Crydom
Product description SSR RELAY SPST-NO 30A 48-600V
Datasheets: DR2260A30UR.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
50 pcs
100 pcs
  • Message
Specifications of DR2260A30UR
Part Number DR2260A30UR Manufacturer Crydom
Description SSR RELAY SPST-NO 30A 48-600V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 1234 pcs Data sheet DR2260A30UR.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
DR2260A20WRJ
DR2260A20WRJ
Manufacturers: Crydom
Description: RELAY SSR 600V 20A DIN RAIL
In stock: 1532 pcs
Download: DR2260A20WRJ.pdf
RFQ
DR2260A30V
DR2260A30V
Manufacturers: Crydom
Description: RELAY SSR 600V 30A DIN RAIL
Download: DR2260A30V.pdf
RFQ
DR2260A30U
DR2260A30U
Description: SSR RELAY SPST-NO 30A 48-600V