DC60D80C
CrydomCrydom
DC60D80C Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: DC60D80C
Manufacturer/Brand: Crydom
Product description SSR RELAY SPST-NO 80A 1-48V
Datasheets: 1.DC60D80C.pdf2.DC60D80C.pdf
RoHs Status Lead free / RoHS Compliant
Stock Condition 678 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 678 pcs
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
50 pcs
  • Message
Specifications of DC60D80C
Part Number DC60D80C Manufacturer Crydom
Description SSR RELAY SPST-NO 80A 1-48V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 678 pcs Data sheet 1.DC60D80C.pdf2.DC60D80C.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
DC60S5
DC60S5
Manufacturers: Crydom
Description: SSR RELAY SPST-NO 5A 3-60V
In stock: 3384 pcs
Download: DC60S5.pdf
RFQ
DC60S7
DC60S7
Manufacturers: Crydom
Description: SSR RELAY SPST-NO 7A 3-60V
In stock: 2259 pcs
Download: DC60S7.pdf
RFQ
DC60D80
DC60D80
Description: SSR RELAY SPST-NO 80A 1-48V