DC400D10
CrydomCrydom
DC400D10 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: DC400D10
Manufacturer/Brand: Crydom
Product description SSR RELAY SPST-NO 10A 1-300V
Datasheets: 1.DC400D10.pdf2.DC400D10.pdf
RoHs Status Lead free / RoHS Compliant
Stock Condition 868 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 868 pcs
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
50 pcs
100 pcs
  • Message
Specifications of DC400D10
Part Number DC400D10 Manufacturer Crydom
Description SSR RELAY SPST-NO 10A 1-300V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 868 pcs Data sheet 1.DC400D10.pdf2.DC400D10.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
DC400D10H
DC400D10H
Manufacturers: Crydom
Description: SSR RELAY SPST-NO 10A 1-300V
In stock: 862 pcs
Download: DC400D10H.pdf
RFQ
DC400D10C
DC400D10C
Manufacturers: Crydom
In stock: 973 pcs
Download: DC400D10C.pdf
RFQ
DC400D20C
DC400D20C
Description: SSR RELAY SPST-NO 20A 1-300V
In stock: 764 pcs
Download: DC400D20C.pdf
DC400A10
DC400A10
In stock: 4834 pcs
Download: DC400A10.pdf
DC400
DC400
Manufacturers: FLIR
Description: CURRENT CLAMP METER CAT II 600V
In stock: 1042 pcs
Download: DC400.pdf
DC400-NIST
DC400-NIST
Manufacturers: FLIR