CWA48125
CrydomCrydom
CWA48125 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: CWA48125
Manufacturer/Brand: Crydom
Product description SSR RELAY SPST-NO 125A 48-660V
Datasheets: 1.CWA48125.pdf2.CWA48125.pdf3.CWA48125.pdf
RoHs Status Lead free / RoHS Compliant
Stock Condition 721 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 721 pcs
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
50 pcs
  • Message
Specifications of CWA48125
Part Number CWA48125 Manufacturer Crydom
Description SSR RELAY SPST-NO 125A 48-660V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 721 pcs Data sheet 1.CWA48125.pdf2.CWA48125.pdf3.CWA48125.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
CWA4810P
CWA4810P
Manufacturers: Crydom
Description: SSR RELAY SPST-NO 10A 48-660V
In stock: 1734 pcs
Download: CWA4810P.pdf
RFQ
CWA48125-10
CWA48125-10
Manufacturers: Crydom
Description: SSR RELAY SPST-NO 125A 48-660V
In stock: 666 pcs
Download: CWA48125-10.pdf
RFQ
CWA2490S
CWA2490S
Description: SSR RELAY SPST-NO 90A 24-280V
In stock: 7056 pcs
Download:
CWA4810E
CWA4810E
Download: CWA4810E.pdf
CWA48125S
CWA48125S
Download: CWA48125S.pdf
CWA4810
CWA4810
Download: CWA4810.pdf
Description: SSR RELAY SPST-NO 25A 48-660V
Download: CWA4825.pdf
CWA48125E-10
CWA48125E-10
In stock: 678 pcs
Download: CWA48125E-10.pdf
CWA48125P
CWA48125P
In stock: 673 pcs
Download: CWA48125P.pdf
Download:
CWA48125E
CWA48125E
In stock: 639 pcs
Download: CWA48125E.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year