RGC2A60D40KGE
Carlo GavazziCarlo Gavazzi
RGC2A60D40KGE Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: RGC2A60D40KGE
Manufacturer/Brand: Carlo Gavazzi
Product description RELAY SSR 32VDC IN 600V 40A
Datasheets: RGC2A60D40KGE.pdf
RoHs Status RoHS Compliant
Stock Condition 325 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 325 pcs
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
  • Message
Specifications of RGC2A60D40KGE
Part Number RGC2A60D40KGE Manufacturer Carlo Gavazzi
Description RELAY SSR 32VDC IN 600V 40A Lead Free Status / RoHS Status RoHS Compliant