282TCBS103A25B1
CTS Electronic ComponentsCTS Electronic Components
282TCBS103A25B1 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 282TCBS103A25B1
Manufacturer/Brand: CTS Electronic Components
Product description POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
Datasheets: 282TCBS103A25B1.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Message
Specifications of 282TCBS103A25B1
Part Number 282TCBS103A25B1 Manufacturer CTS Electronic Components
Description POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 6533 pcs Data sheet 282TCBS103A25B1.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
Manufacturers: Agastat Relays / TE Connectivity
Description: TAB CONN.NEW GEN.F.TRUCK
In stock: 47090 pcs
Download: 282994-2.pdf
RFQ
Manufacturers: Phoenix Contact
Description: TERM BLOCK
Download: 2829933.pdf
RFQ
282T33L502A25C2
282T33L502A25C2
Manufacturers: CTS Electronic Components
Description: POT 5K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
Download: 282T33L502A25C2.pdf
282T33L502A26C2
282T33L502A26C2
Download: 282T33L502A26C2.pdf
282TCBS103A26B1
282TCBS103A26B1
Description: POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
Download: 282TCBS103A26B1.pdf
282FG1K
282FG1K
Manufacturers: U.S. Sensor
Description: THERM NTC 2.8KOHM 3419K DO35
Download: 282FG1K.pdf
282X
282X
Manufacturers: Hammond Manufacturing
Description: XFRMR LAMINATED 273VA CHAS MOUNT
In stock: 687 pcs
Download: 282X.pdf
Manufacturers: Phoenix Contact
Description: TERM BLOCK
282T33L502A25A2
282T33L502A25A2
Download: 282T33L502A25A2.pdf
282T33L502A26A2
282T33L502A26A2
Download: 282T33L502A26A2.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year