3590P-2-102L
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
3590P-2-102L Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 3590P-2-102L
Manufacturer/Brand: Bourns, Inc.
Product description POT 1K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Datasheets: 3590P-2-102L.pdf
Reference Price (In US Dollars)
50 pcs
  • Message
Specifications of 3590P-2-102L
Part Number 3590P-2-102L Manufacturer Bourns, Inc.
Description POT 1K OHM 2W WIREWOUND LINEAR Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 8878 pcs Data sheet 3590P-2-102L.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
3590P-2-502L
3590P-2-502L
Manufacturers: Bourns, Inc.
Description: POT 5K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
In stock: 5511 pcs
Download: 3590P-2-502L.pdf
RFQ
Manufacturers: Bourns, Inc.
Description: POT 200 OHM 2W WIREWOUND LINEAR