18049ACU
AvenAven
18049ACU Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 18049ACU
Manufacturer/Brand: Aven
Product description TWEEZER FLAT BLUNT 2A 4.72"
Datasheets: 1.18049ACU.pdf2.18049ACU.pdf
RoHs Status Not applicable / Not applicable
Reference Price (In US Dollars)
12 pcs
  • Message
Specifications of 18049ACU
Part Number 18049ACU Manufacturer Aven
Description TWEEZER FLAT BLUNT 2A 4.72" Lead Free Status / RoHS Status Not applicable / Not applicable
Quantity Available 4197 pcs Data sheet 1.18049ACU.pdf2.18049ACU.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
18049EZ
18049EZ
Manufacturers: Aven
Description: TWEEZER FLAT ROUNDED 2A 4.72"
In stock: 17345 pcs
Download: 18049EZ.pdf
RFQ
1804A G8M500
1804A G8M500
Manufacturers: Belden
Description: 4 #28 STR PP SHLD PVC
In stock: 125 pcs
Download:
RFQ
Manufacturers: Weidmuller
Description: TERM BLOCK HDR 7POS 90DEG 3.5MM
Download:
18049USA
18049USA
Manufacturers: Aven
Description: TWEEZER FLAT BLUNT 2A 4.72"
Download: 18049USA.pdf
Manufacturers: Phoenix Contact
Description: TERM BLOCK PLUG 10POS STR 7.62MM
Download: 1804988.pdf
Manufacturers: Phoenix Contact
Description: TERM BLOCK PLUG 11POS STR 7.62MM
18049TT
18049TT
Description: TWEEZER FLAT 2A 4.72"
Download: 18049TT.pdf
18049TS
18049TS
Description: TWEEZER FLAT ROUNDED 2A 4.50"
Download: 18049TS.pdf
Manufacturers: Weidmuller
Description: TERM BLOCK HDR 5POS 90DEG 3.5MM
18049ARS
18049ARS
Download: 18049ARS.pdf
Description: TERM BLOCK PLUG 9POS STR 7.62MM
Description: TERM BLOCK HDR 6POS 90DEG 3.5MM
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year