MSS6200G
Agastat Relays / TE ConnectivityAgastat Relays / TE Connectivity
Agastat Relays / TE Connectivity
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: MSS6200G
Manufacturer/Brand: Agastat Relays / TE Connectivity
Product description SWITCH SLIDE 6PDT 0.4VA 20V
Datasheets: MSS6200G.pdf
RoHs Status Contains lead / RoHS non-compliant
  • Message
Specifications of MSS6200G
Part Number MSS6200G Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description SWITCH SLIDE 6PDT 0.4VA 20V Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Quantity Available 4936 pcs Data sheet MSS6200G.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
MSS6300
MSS6300
Manufacturers: Agastat Relays / TE Connectivity
Description: SWITCH SLIDE 6P3T 300MA 125V
In stock: 2738 pcs
Download:
RFQ
MSS5MMX
MSS5MMX
Manufacturers: Mallory Sonalert Products
Description: AUDIO MAGNETIC INDICATOR 4-6V TH
Download: MSS5MMX.pdf
RFQ
MSSA101DGRA
MSSA101DGRA
Description: SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V
Download: MSSA101DGRA.pdf
Description: SWITCH SLIDE 6PDT 300MA 125V
Download: MSS6200.pdf
MSS5MMP
MSS5MMP
Download: MSS5MMP.pdf
MSSA101DG
MSSA101DG
Download: MSSA101DG.pdf
Download: MSS6350.pdf
MSS5MMV
MSS5MMV
Download: MSS5MMV.pdf
MSS5MMG
MSS5MMG
Download: MSS5MMG.pdf
MSS6350R
MSS6350R
Download: MSS6350R.pdf
MSS5MMT
MSS5MMT
Download: MSS5MMT.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year