SK597C105KAR
AVX CorporationAVX Corporation
SK597C105KAR Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: SK597C105KAR
Manufacturer/Brand: AVX Corporation
Product description CAP CER 1UF 500V X7R RADIAL
Datasheets: SK597C105KAR.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Message
Specifications of SK597C105KAR
Part Number SK597C105KAR Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 1UF 500V X7R RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 4519 pcs Data sheet SK597C105KAR.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
SK59C M6G
SK59C M6G
Manufacturers: TSC (Taiwan Semiconductor)
Description: DIODE SCHOTTKY 90V 5A DO214AB
In stock: 400843 pcs
Download: SK59C M6G.pdf
RFQ
SK56CHR7G
SK56CHR7G
Description: DIODE SCHOTTKY 60V 5A DO214AB
Download: SK56CHR7G.pdf
RFQ
SK56C V7G
SK56C V7G
Description: DIODE SCHOTTKY 5A 60V DO-214AB
Download: SK56C V7G.pdf
SK59BHM4G
SK59BHM4G
Description: DIODE SCHOTTKY 90V 5A DO214AA
Download: SK59BHM4G.pdf
SK59B M4G
SK59B M4G
Download: SK59B M4G.pdf
SK59C R7G
SK59C R7G
Download: SK59C R7G.pdf
SK59BHR5G
SK59BHR5G
Download: SK59BHR5G.pdf
SK58L-TP
SK58L-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Description: DIODE SCHOTTKY 80V 5A DO214AB
Download: SK58L-TP.pdf
SK56TR
SK56TR
Manufacturers: Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Description: DIODE SCHOTTKY 60V SMC
Download: SK56TR.pdf
SK56CHM6G
SK56CHM6G
Download: SK56CHM6G.pdf
SK59B R5G
SK59B R5G
Download: SK59B R5G.pdf
SK56L-TP
SK56L-TP
Download: SK56L-TP.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year