12064W106KAT2A
AVX CorporationAVX Corporation
12064W106KAT2A Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 12064W106KAT2A
Manufacturer/Brand: AVX Corporation
Product description CAP CER 10UF 4V X6S 1206
Datasheets:
Reference Price (In US Dollars)
2500 pcs
  • Message
Specifications of 12064W106KAT2A
Part Number 12064W106KAT2A Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 10UF 4V X6S 1206 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 247612 pcs Data sheet
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
Manufacturers: Agastat Relays / TE Connectivity
Description: 2MM HM SHR/HSG RH 072P 3.75 H
In stock: 19095 pcs
Download: 120647-6.pdf
RFQ
12064D476MAT2A
12064D476MAT2A
Manufacturers: AVX Corporation
Description: CAP CER 47UF 4V X5R 1206
Download: 12064D476MAT2A.pdf
RFQ
Manufacturers: Weidmuller
Description: CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ4
Download: 1206500000.pdf
Manufacturers: Phoenix Contact
Description: DIN RAIL 35X15MM UNSLOT STEEL 2M
Download:
12064A472JAT2A
12064A472JAT2A
Manufacturers: AVX Corporation
Description: CAP CER 4700PF 4V NP0 1206
Download: 12064A472JAT2A.pdf
Manufacturers: Phoenix Contact
Description: SCREWDRIVER POZIDRIV #2 8.07"
Download:
Description: DIN RAIL END PIECE NS/35/15
Description: DIN RAIL END PIECE NS35/7.5
Description: 2MM HM SHR/HSG LH 072 3.00 H
Description: DIN RAIL 35MMX15MM SLOTTED 2M
Description: CONN 2MM HM PLUG 100POS STR GOLD
Description: 2MM HM SHR/HSG RH 072P 3.00 H
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year