PT300R-1500
API DelevanAPI Delevan
API Delevan
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: PT300R-1500
Manufacturer/Brand: API Delevan
Product description FIXED IND 300UH 5.5A 100 MOHM TH
Datasheets:
Reference Price (In US Dollars)
100 pcs
  • Message
Specifications of PT300R-1500
Part Number PT300R-1500 Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 300UH 5.5A 100 MOHM TH Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 17027 pcs Data sheet
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
PT302J2
PT302J2
Manufacturers: U.S. Sensor
Description: THERMISTOR NTC 3KOHM 3892K BEAD
In stock: 35371 pcs
Download: PT302J2.pdf
RFQ
PT300R-1200HM
PT300R-1200HM
Manufacturers: API Delevan
Description: FIXED IND 300UH 3.3A 150 MOHM TH
Download:
RFQ
PT300R-1500-VM
PT300R-1500-VM
Manufacturers: API Delevan
Description: FIXED IND 300UH 5.5A 100 MOHM TH
Download:
PT300-1750HM
PT300-1750HM
Description: FIXED IND 300UH 7.3A 75 MOHM TH
PT300R-1200
PT300R-1200
PT300R-1500HM
PT300R-1500HM