MMBD101LT1
AMI Semiconductor / ON SemiconductorAMI Semiconductor / ON Semiconductor
MMBD101LT1 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: MMBD101LT1
Manufacturer/Brand: AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Product description DIODE SCHOTTKY 225MW 7V SOT23
Datasheets: MMBD101LT1.pdf
RoHs Status Contains lead / RoHS non-compliant
  • Message
Specifications of MMBD101LT1
Part Number MMBD101LT1 Manufacturer AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Description DIODE SCHOTTKY 225MW 7V SOT23 Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Quantity Available 3107 pcs Data sheet MMBD101LT1.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
MMBD101LT1G
MMBD101LT1G
Manufacturers: AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Description: DIODE SCHOTTKY 225MW 7V SOT23
In stock: 361423 pcs
Download: MMBD101LT1G.pdf
RFQ
MMB8G-HF
MMB8G-HF
Manufacturers: Comchip Technology
Description: DIODE BRIDGE RECTIFIER
Download: MMB8G-HF.pdf
RFQ
MMB8G-G
MMB8G-G
Download: MMB8G-G.pdf
MMBD1201_D87Z
MMBD1201_D87Z
Description: DIODE GEN PURP 100V 200MA SOT23