929835-01-35-RK
3M3M
929835-01-35-RK Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 929835-01-35-RK
Manufacturer/Brand: 3M
Product description CONN HEADER .100 SNGL R/A 35POS
Datasheets: 1.929835-01-35-RK.pdf2.929835-01-35-RK.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
5000 pcs
  • Message
Specifications of 929835-01-35-RK
Part Number 929835-01-35-RK Manufacturer 3M
Description CONN HEADER .100 SNGL R/A 35POS Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 51838 pcs Data sheet 1.929835-01-35-RK.pdf2.929835-01-35-RK.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
929835-01-36-RK
929835-01-36-RK
Manufacturers: 3M
Description: CONN HEADER .100 SNGL R/A 36POS
In stock: 50296 pcs
Download: 929835-01-36-RK.pdf
RFQ
Manufacturers: 3M
Description: CONN HEADER 36POS R/A .100" TIN
Download: 929835-04-36-RK.pdf
RFQ
Download: 929835-01-36.pdf
Description: CONN HEADER 2POS DUAL .100 TIN
Description: CONN HEADER .100 SNGL R/A 34POS
Download: 929835-01-34.pdf
Description: CONN HEADER .100 SNGL R/A 32POS
Description: CONN HEADER .100 SNGL R/A 33POS
Description: CONN HEADER .100 SNGL R/A 35POS
Description: CONN HEADER 4POS DUAL .100 TIN
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year